piątek, 2 grudnia 2011

Dziecięce rymowanki, historyjki...

Rymowanki i historyjki ortograficzne powstały jako zadania domowe uczniów klasy 2. Tematem zadania było napisanie śmiesznej, niesamowitej  rymowanki lub historyjki z czterema wyrazami, nazwami zwierząt, zawierającymi "ż".

Oto efekt pracy moich uczniów.

Był potrzebny żabie mąż,
ale nie mógł to być wąż.
Przyszedł żółw i jeż,
bo mężem chciał zostać też.
Żaba ich nie chciała, tylko rechotała.
Natalia S. lat 8

W zawodach kolarskich wzięły udział zwierzęta. Za faworyta wyścigów uważana była żaba, która rok temu, po zażartej walce pokonała lisa. Gdy wszystkie zwierzęta były gotowe do wyścigu, sędzie, którym był wyżeł, dał znak do startu. Początkowo prowadził niedźwiedź, ale wszystko zmieniło się po pierwszym zakręcie. Niespodziewanie za zakrętem pojawił się żółw jadący w przeciwną stronę, który spóźnił się na start. Zaskoczony niedźwiedź w ostatniej chwili ominął żółwia. Nie udało się to jadącym za nim: jeżow i, żabie, lisowi, wiewiórce i dzikowi. Doszło do karambolu, w którym kolce jeża pokuły inne zwierzęta. W tej sytuacji sędzia wyżeł przerwał wyścig. Zawody odbędą się, gdy wszystkie zwierzęta wyzdrowieją.
Oliwia D. lat 8

Była sobie trójka przyjaciół: żyrafa, wąż i żółw. Lubili razem się bawić i chodzić do kina. Pewnego razu w okolicy odbywało się przyjęcie, na którym trójka przyjaciół bardzo chciała być. Jednak przy wejściu srogi nosorożec powiedział do nich, że nie mogą tam wejść, bo nie mają krawatów oraz nakryć głowy. Zmartwili się przyjaciele i odeszli. Po chwili żyrafa wpadła na świetny pomysł. Powiedziała do węża, aby owinął jej szyję jak krawat, a do żółwia, aby udawał jej nakrycie głowy. Wrócili do nosorożca, a ten wpuścił ich na przyjęcie. Tym sposobem bawili się do samego rana.
Filip S. lat 8

Mały, kolczasty jeż wyruszył na spacer. Nagle zobaczył zieloną żabkę. Jeż ukrył się w trawie. A tam spał żółty żółw. Wystraszony żółw wpadł na żyrafę. Zadziwiła go jej długa szyja.
Hubert C. lat 8

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz