poniedziałek, 21 stycznia 2013

Dyktanda dla kl.3

Dwa teksty dyktand napisane przez uczniów klasy 3 - Julkę i Damiana. Dzieci tworzyły swoje teksty chcąc wykorzystać zadane wyrazy z trudnościami ortograficznymi: komputer, żołędzie, jaskółka, brzoza, wór. Oto efekt ich pracy.

Dyktando 1
Pewnego dnia wiewiórka wybrała się na przechadzkę po lesie. Uzbierała wór żołędzi. Zmęczona wróciła do domu. Wylegiwała się w hamaku i oglądała film w komputerze. W połowie filmu przyszła do niej jaskółka. Chciała wymienić uzbieraną przez siebie korę brzozy na żołędzie. Wiewiórka chętnie się wymieniła. Wróciła do oglądania filmu i po chwili zasnęła. Julia B. (lat 10)
Dyktando 2
Żubr przechodził przez rzekę. Wezbrane fale wypłukiwały z nabrzeży żwir i piasek. Na szczęście most wyglądał solidnie. Jego żółte przęsła były porządnie zrobione. – Dobrze, że moja podróż dobiega już końca – cieszył się żubr. W domu zrzucę z ramion ciężki wór żołędzi i odpocznę pod brzozą. Wieczorem zaproszę moich przyjaciół: żabę, żółwia, hipopotama i jaskółkę na filiżankę soku porzeczkowego. W księżycową noc opowiem im o moich podróżach. Wszyscy będziemy huśtać się na hamaku i oglądać film przygodowy w komputerze. Damian M. (lat 10)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz